Fotogalerie

Dlouho jsem přemýšlela, jestli web neobohatit o fotografie Páji.  Moc se mi do toho nechtělo, protože to znamenalo projít velké množství fotografií a znovu jitřit staré vzpomínky.

Po Vánocích jsme se chystali jet za Tomem. Chtěla jsem mu přivézt dárek, který by nečekal a potěšil ho. Napadlo mě, že nemá žádné rodinné fotografie. Co udělat fotoknihu? Lepší dárek jsem si opravdu nemohla vymyslet.

Asi dva měsíce jsem vyhledávala vhodné fotografie, snažila se je chronologicky řadit a skenovat. Ne všechny fotky byly popsané, tak jsem si občas připadala jako detektiv. Mnohdy mi pomohlo rok stanovit oblečení nebo účesy dětí.

Fotokniha

Nakonec se zadařilo, staré fotky byly naskenované, digitální vybrané a vše připravené k tvorbě fotoknihy. Tak mě napadlo, že bych některé fotky mohla zveřejnit i zde.

Fotografie řadím do sekcí vždy po několika letech. Záleží na tom, kolik mám k dispozici fotografií. Kvalita starých fotografií není nic moc, ale přesto jsem je do fotogalerie zařadila. Jedná se o amatérské fotky, mnohdy po domácku vyvolávané. Takové to zkrátka před těmi třiceti lety bylo.

Když jsem začínala vybírat fotky pro tento web, tak jsem si uvědomila, že není lehké najít fotky, na kterých je Pája sama. Na většině fotografií je buď s někým z rodiny nebo s kamarádkami, které si netroufám bez jejich svolení zveřejnit. Malý Tomáš to přežije.