Výlety bez Páji

Pája milovala výlety. Bylo jí jedno, jestli se jelo na kole, šlo pěšky anebo se cestovalo nějakým dopravním prostředkem. Jezdila na hudební festivaly, chodila do kina, divadla, na výstavy, besedy, do přírody,… zkrátka pořád se muselo kolem ní něco dít. Potom si byla schopná o zážitcích dlouho povídat. Tyhle chvíle mi opravdu chybí.

Výlety sama vymýšlela anebo se přidala k nám. S Krušnohorcem měla jedno společné. Byla stejně zvídavá jako on. Nevím, jestli je to vrozená vlastnost, nebo si ji člověk lety vypěstuje anebo souvisí s prací kantora. S kantory jsem absolvovala řadu výletů a připadali mi všichni také zvídaví, hraví, soutěživí a podnikaví. Účastnila jsem se jejich skvělých sportovních akcí plných soutěží. Tenkrát jsem si uvědomila, že se při těchto výletech kantoři moc neliší od studentů. Já už jsem byla vzhledem k věkové skupině, ve které se pohybuji, trochu jinde. Na druhou stranu, není to škoda?

Výlety mám ráda, ale moc jsem jich v životě nenaplánovala. Tak trochu se vezu. Když někdo něco naplánuje, a ještě lépe, doveze mě tam, tak mám v tu ránu sbaleno.

Krušnohorec má na výlety talent. Když narazí na něco zajímavého, naplánuje cestu, popřípadě i ubytování a razíme. Výletů s námi Pája absolvovala nesčetně.  Krušnohorcovy výlety ji bavily. Já byla na druhou stranu ráda, že s ní mohu trávit volný čas.

V době pandemie a vládních opatření byly možnosti výletů omezeny. Většinou jsme jezdili do lesa, kde jsme nemuseli nosit roušky ani respirátory.

Nyní dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření. Bude možno zase vyrážet na výlety. Pája mi na nich bude moc chybět.

Rozhodla jsem se, že do CHRPY-PY přidám další sekci Výlety bez Páji.  Chtěla bych zde hodnotit, a to ať už kladně anebo záporně, naše výlety. Může to být pro někoho inspirace na pěkný výlet anebo naopak, upozornění na to, proč se do těchto míst nevydávat.

Těchto výletů se Pája už nezúčastní. Bude se na nás dívat shora a probere to tentokrát s někým v nebi.