Během dlouhých let jsem se občas dostal také k zahraničním pivům. Některá jsem pil v cizích zemích, k jiným jsem se dostal u nás. Zde je několik nálepek pivních lahví z cizích zemí. Jejich chuť už dávno odvál čas. Asi nejzajímavější je „pivolepka“ ze Slovenska na konci tohoto příspěvku.
Tak kdy a kde jsem pil toto čínské pivo už ani nevím. Údajně se před časem prodávalo v Lidlu, už to ale musí být hodně dávno, neboť si to nepamatuju. Co vím bezpečně je, že v Číně jsem zatím nikdy nebyl.
Jedno z několika chorvatských piv. V Chorvatsku jsem byl několikrát po roce 2000 a jako dítě také v bývalé Jugoslávii, to ale bylo ještě před rokem 1970. Tohle pivo tehdy zřejmě oslavovalo chorvatské fotbalisty.
Další chorvatské pivo, tohle má ve znaku nějaké rohaté zvíře, možná kozorožce. Na etiketě ale nemá zlaté rohy.
Nebyl jsem ani v Austrálii, ale pivo s klokanem se ke mě dostalo. Kdy a jak už si také nepamatuju. Údajně je to jedno z nejprodávanějších australských piv ve Velké Británii.
Tak Heineken zná asi každý. Původem je z Nizozemí (Holandska) a je k dostání i u nás. Já ho ale pil i v Nizozemí a dokonce jsme navštívili tamní pivovarnické muzeum.
Také jedno pivo z Německa, tohle je údajně jedno z nejlepších německých piv. V Německu jsem párkrát byl nebo jím alespoň projížděl a piva mají většinou dobrá.
No a nakonec tohoto dílu pivolepek jedno pivo, pouze pro starší 18ti let:
Slovenský pivovar v Topoľčanech propagoval své pivo uvedenou etiketou. Podle zadní etikety to bylo počátkem roku 2004 a pivo jsem zřejmě zakoupil v ČR. Chuť piva si po více než 18 letech od konzumace už nepamatuju, ale etiketa je to přinejmenším zajímavá… Od roku 2009 se pivo už v Topoľčanech nevaří, jeho výrobu převedli do pivovaru Šariš.
Přidejte odpověď