Kaštanové figurky

Kaštanový vojáček
Kaštanový vojáček

Tak tady máme zase podzim. Listí se barví ze zelena do žluta, hněda, červena a dalších barev a jak postupně padá ze stromů zasypává trávníky, chodníky, silnice, parkující auta a kde co dalšího. Ráno jsou mlhy a sychravo, odpoledne někdy vykoukne sluníčko, jindy zaprší.

Já mám z dětství spojen podzim s kaštanovými figurkami. Když na podzim začaly padat kaštany, pár jsme jich posbírali a táta mi občas vyrobil nějakou figurku z kaštanů a špejlí. Když byly moje děti malé, obvykle jsem jim na podzim vyráběl něco, co připomínalo stonožku. Děti odrostly, zmizely ve světě a tak teď už dlouhá léta nikomu figurky nevyrábím. Až letos jsem si po dlouhé době jednu vyrobil.

Kaštanový vojáček

V nemocnici, kam chodím za mámou, rostou kaštany. Čtyři jsem sebral a vyrobil z nich kaštanového vojáčka. Boty jsou z jednoho rozpůleného menšího kaštanu, ze dvou větších je tělo a jeden menší tvoří hlavu. Do pravé ruky dostal modrou šavli (plastové napichovátko na jednohubky) a na hlavu čepici z papíru (použil jsem kousek děrného štítku, kdopak dnes ví, co je „dírkovaná matematika“). Vše je spojeno špejlemi.

A na focení jsem složil fotobox, který dostala Danča k narozeninám.

Podobné figurky si můžete snadno vyrobit sami, ať už pro děti nebo sobě pro radost. Ale pozor, kaštany už téměř všechny popadaly, takže budete možná muset počkat do dalšího podzimu.

Nevýhodou kaštanových figurek je vysychání kaštanů. Jak postupně vysychají, špejle v nich se uvolňují a figurky se nakonec rozpadnou 🙁

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*