Pěstování salátků v truhlíku

Saláty v truhlíky
Saláty v truhlíku

Pěstovat listové saláty není vůbec složité. Lze je pěstovat dokonce i na balkóně. Mám je velmi ráda, tak jsem začala přemýšlet o tom, že si budu na zahradě pěstovat vlastní.

Jenže jak pěstovat saláty, když jsou na zahradě mravenci a slimáci? Před lety jsem to zkoušela, ale vypadalo to, že si nepěstuji saláty, ale škůdce. Zasadila jsem semínka a jak se něco objevilo nad povrchem země, hned to slimáci spásli. Co nezlikvidovali slimáci, dokončili mravenci. Na nějaký rok jsem na pěstování salátů zanevřela a loni mě napadlo je vysadit do obrovského květináče.

Vysadila jsem semínka nahusto a za nedlouho vylezly první lístky. Když trochu povyrostly, část jsem rozsadila do dalšího obrovského kontejneru. Tam už jsem nechala rozestupy. Salátky rostly jako z vody. Vzrostlé jsem vždy odřízla a vysadila další z prvního velkého květináče. Salátků jsem si loni opravdu užila.

Všimla jsem si, že saláty nemají dlouhé kořeny. Tak proč je sázet do hlubokého květináče?

Letos jsem na to šla jinak. Semínka jsem zasadila do mělké misky a čekala. Semínka vzešla a už docela malé sazeničky jsem rozsázela do truhlíků.

Miska na pěstování sazenic

Bohužel jsem nenafotila misku s malými nahusto vysázenými sazenicemi. Zde už jsou větší a probrané o vysazené do truhlíků.

Salátky v truhlíku
Salátky v dalším truhlíku

Moc jsem se s tím nemalovala. Zasadila jsem je i do menší misky. A taky rostou jako z vody.

Salátky v malé misce

Nejenže jsem přišla na to, že saláty nepotřebují mnoho hlíny, ale také je již neodřezávám. Odtrhuji podle potřeby vnější listy a saláty od středu stále dorůstají.

Otrhané salátky

Vzhledem k tomu, že si odtrhávám jenom potřebné množství listů, mám k dispozici vždy čerstvý salát. Je to prima. Z listů si dělám nejenom salát, ale přidávám si je třeba i do bagetky plněné například šunkou. Alespoň trochu si nezdravou uzeninu vylepším.

Zahradnická zemina je drahá. Je super, že jsem ji letos nespotřebovala tolik jako loni. A salátky i v truhlících rostou jako splašené. Není čas při dnešních cenách vysadit na balkón místo muškátů saláty?

Já si tedy našla místo i na muškáty.

Muškáty

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*