Muzeum Rolls-Royce

Rolls-Royce
Rolls-Royce

Uteklo to jako voda a je tady den návratu z dovolené u syna. Dopoledne jsem ještě uvařila bramborové knedlíky a zelí ke zbylé kachně, pobalila a po dvanácté hodině jsme vyrazili z Curychu do Chomutova.

A to by nebyl Krušnohorec, aby se za dlouhé řízení auta neodměnil nějakou návštěvou automobilového muzea. Pořád shání nějaké materiály pro svoji automobilovou encyklopedii Auta5P. Tentokrát měl naplánované automobilové muzeum Rolls-Royce v Dornbirnu v Rakousku. Prý je to malá zajížďka, tak snad jo.

Když jsme se blížili k cíli, všimla jsem si po levé straně vchodu do muzea. Krušnohorec jel dál, tak jsem nic neříkala. Dojeli jsme k dalšímu muzeu Rolls-Royce. Naštěstí teprve doma zjistil, že jsou vedle sebe ta muzea dvě. Kdyby si všimnul i toho prvního, tak tam chodíme asi ještě do dnes.

Vchod do muzea

Vstupné do muzea stojí pro dospělé 11,5 EUR. Paní v pokladně nám řekla, že se smí fotit jenom v přízemí, v dalších dvou patrech ne. Tak co ta dvě patra skrývají, že se v nich nesmí fotit?

V přízemí byly exponáty z 20. a 30. let minulého století. Já to vnímala jako auta, auta, auta,…..a když to nebyla auta, tak součástky do aut a nebo výrobky firmy Rolls-Royce.

Rols-Royce v přízemí
Rols-Royce v přízemí
Letecký motor
Transmise
Součástky do aut
Halda rezavého nářadí

Hurá, jdeme do prvního patra.

Na rozdíl od přízemí, auta v prvním patře byla již renovovaná. Na první pohled bylo vidět, že jsou v lepším stavu.

Rolls-Royce z 1. patra
Rols-Royce z 1. patra
Rolls-Royce z 1. patra
Rolls-Royce v 1. patře
Rolls-Royce v 1. patře
Flying Lady

Tak na tuhle krasavici ze znaku Rolls-Royce jsem v muzeu narazila několikrát.

Asi se divíte, že mám fotky i ze zakázaného 1. patra. Chvíli jsem byla nesmělá, rozhlížela se a zjišťovala, jestli tam nejsou kamery. Žádné jsem neviděla. Co se může stát? Nanejvýš mi vymažou fotky z mobilu. Pak už jsem je práskala jednu za druhou. Čím dřív to nafotím, tím dřív přejdeme do 2. patra.

A do 2. patra jsem měla jít hned. Tam bylo konečně něco jiného než auto, auto, auto, sem tak nějaká součástka. Tam jsem se kochala. Byly tam porcelánové servisy, dobové nádobí na pikniky, cestovní zavazadla, zkrátka věci pro dámy.

Dobové nádobí
Cestovní nádobí
Cestovní nádobí
Dobový vařič
Vitrína s nádobím

Takových vitrín s nádobím tam bylo více, ale bohužel se moc dobře nefotí. Sklo se leskne.

Dobová zavazadla

V tomto muzeu je hodně aut. Je na co se dívat. Pro ženy asi až moc. Pro muže není aut nikdy dost.

Krušnohorce asi mrzelo, že auta nemají žádné popisky s technickými údaji. Nicméně si myslím, že při dalším návratu z návštěvy u syna mě čeká prohlídka i druhého muzea Rolls-Royce.

Odbornou reportáž o autech z muzea napsal Krušnohorec na stránky Auta5P. To je čtení pro pány. Ale Playboy nečekejte.

Pak jsme sedli do auta a pokračovali v cestě domů. Už na německých hranicích nás chytl prudký déšť, který nás doprovázel až domů.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*