Poslední dárek od Páji :-(

Porsche
Porsche

Páju jsem poznal pár dní poté, co jsem se seznámil s Dančou. Šli jsme tehdy do čajky, kde jsem si dal netradičně pivo a trochu jsme spolu pokecali.

Pak jsme Páju často s Dančou brávali na výlety. Pája byla tvor zvídavý, což jsem i já a tak jsme si myslím celkem padli do noty. Některé výlety jsem vymýšlel já, řadu jich vymyslela Pája. Měla ráda hrady, zámky, muzea, divadelní představení a pěší i cyklistické turistické výlety.

Když jsem si koupil nové auto a pořídil nosič kol na kouli, koupil jsem nosič dvou kol a přídavný modul pro třetí kolo. Pája se divila, proč jsem nekoupil celý nosič rovnou pro tři kola. Vypadalo to, že s námi chce jezdit na výlety až do důchodu.

Pája se snažila dozvídat nové věci, stále něco studovala a měla ráda také různé hádanky, skládačky a podobné věci. V mobilu měla nainstalovánu hru pro hádání slov a za dlouhých zimních večerů skládala dílečky puzzle…

Jeden obrázek puzzle, který před lety poskládala, nám zůstal na chatě:

Puzzle na chatě

Další puzzle nám po Páje zbylo, už ho nestihla poskládat. Dlouho nám leželo pod postelí, až si ho nakonec odvezl Tomáš a se svou přítelkyní ho konečně poskládali. Byl to obrázek hromady elektronických součástek a myslel jsem si, že to nikdy nikdo celé nesestaví.

Puzzle se součástkami – část, kterou složila Pája

No a k vánocům jsme si dávali různé dárky, třeba poukazy na výlety lodí po Labi, návštěvu muzea voskových figurín nebo vstupenky na divadelní představení. Posledních pár let jsem dostával i já různé skládačky. Byly to třeba modely aut od Lega. Poslední Vánoce (2019) jsem jí koupil plyšáka, který se dal ohřívat v troubě, Pája byla stále zimomřivá, hodně často jí byla zima. Pája mi na oplátku koupila model auta, tentokrát to bylo závodní Porsche jako 3D puzzle. A tak jsem se do skládání puzzle pustil i já…

Porsche 911 – 3D puzzle

Bohužel těsně po vánocích (na Nový rok 2020) nás Pája opustila a zbyly nám na ní jenom vzpomínky a pár předmětů, které nám ji připomínají.

Poslední dárek od Páji dnes má své čestné místo mezi staršími modely na poličce v obýváku:

Modely na poličce

Kdykoliv se na to auto podívám, vzpomenu si na Páju a zamáčknu slzičku…

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*