Kočky 2009

Kočka 2009
Kočka 2009

Fotogalerie koček z roku 2009kocourek Mourek

V létě v roce 2009 nás navštívil kocourek. Hned jsme mu začali říkat Mourek. Je to zvláštní. Vesnickým kočkám většinou nedáváme jména. Ze všech koček, které k nám chodily, jsme pojmenovali pouze dvě. Píďu a Mourka. Pak některé podle vlastností či vizáže „strašpytel“ a „hyena“.

Mourek byl čisťoučký, vyvoněný a taky tak trošku drzý. Hned se hnal do předsíně jako by tam patřil. Vypadalo to, že není toulavý, že někomu patří. Mourka jsme si oblíbili.

Jednou jsme šli na procházku do lesa. Mourek šel s námi. Moc se mi to nelíbilo, bála jsem se, že se někde zaběhne a netrefí domů. Nedalo se nic dělat. Ťapal statečně vedle nás.

A pak se to stalo. Na procházce v lese byli i nějací lidé s velkým psem. Pes začal štěkat a hnal se k nám. Majitelé sice na něj volali, ale pes neposlouchal. Kocourek se lekl, vyskočil na strom a z něj do mé náruče. Strašně se bál. Dodnes si pamatuji tlukot srdce vystrašeného kotěte. Psa se nám podařilo zahnat a s Mourkem jsme se raději vrátili domů.

Tu sezónu nás navštěvoval často. Byl hravý a byla s ním i legrace. Kam se poděl, nikdo neví. Další rok se neukázal. V roce 2010 nás nenavštívila žádná zajímavá kočka, která by stále za zmínku. Kočky jen tak procházely.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*