Pivní speciály od Purkmistra s velbloudem

cadour
Čaďour

Jeden víkend jsme příjemně strávili v pivních lázních Purkmistr. Na místě jsme kromě koupele v pivu a masáží vyzkoušeli jejich „běžná“ piva jako Pukrmistr světlý ležák či polotmavý ležák. Já jsem navíc okusil ještě jeden speciál a dvě pivní pálenky.

Na obrázku je Čaďour – nakuřovaný speciál, chutnal jako „uzené“ pivo. No a protože mi zachutnal, zakoupil jsem si jednu láhev domů. Když jsem se pak díval na jejich internetovou nabídku, Čaďour v ní nebyl.

Pozadu nezůstala ani Danča a ta si domů koupila Zbitou hrušku. To bylo ovocné pivo s chutí hrušek, máty a hřebíčku. Chutnalo to skoro jako limonáda, jen ten hřebíček byl na náš vkus moc výrazný. Tento speciál na rozdíl od předchozího Čaďoura nabízel i jejich internetový obchod.

Na pokoji jsme měli minibar a tak jsem ještě ochutnal dvě pivní pálenky. Tou první byla Velboudice, tou druhou Lovečák. Velbloudice byla čirá, téměř bez chuti, ta mne moc nenadchla. Zajímavější byl tmavě hnědý bylinný Lovečák, a tak jsem domů zakoupil také jednu lahev tohoto likéru. Tu si také můžete objednat na jejich webu.

Po Čaďourovi se jen zakouřilo, Zbitou hrušku jsme také dopili a zásoba Lovečáku se silně tenčí.

Pivní lázně, hotel i restauraci mohu doporučit a milovníci pivních speciálů si tam také přijdou na své. No a velblouda si zřejmě do znaku převzali ze znaku města Plzně. Plzeňané ho prý kdysi dávno ukradli husitům.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*