Relax v pivních lázních PURKMISTR

Hotel Purkmistr
Hotel Purkmistr

Říká se, že nejen prací je člověk živ. Občas je zapotřebí se hodit do klidu, zapomenout na práci a pořádně si odpočinout. Za tímto účelem jsme vyrazili do hotelu PURKMISTR, který leží v Černicích na jihovýchodním okraji Plzně.

Hotel a pivovar se nacházejí v pivovarském dvoře, který byl přestavěn ze starého selského dvora.

Vstup do pivovarského dvora

V čele dvora stojí čtyřhvězdičkový hotel, vpravo restaurace se zastřešenou terasou a vlevo další venkovní sezení. Míst k občerstvování je zde hodně.

Do hotelu jsme dorazili asi kolem půl sedmé večer. Na recepci jsme si vyzvedli klíče a vydali se na pokoj.

Ložnice
Část ložnice naproti postelím

Minibar byl skryt v psacím stole. Takový stolek by se někdy hodil i doma.

Nevyhovující byla malá televize. Z postele na ní nebylo skoro vidět. Dále nezabezpečená wifi, která občas ani nechodila a dokonce v pokoji někdy nefungovala ani mobilní data.

Počasí se zrovna pohoršilo, venku se nedalo sedět, tak jsme byli rádi, že jsme si rezervovali místo v restauraci.

Bar s pípami napojenými přímo na tanky v pivovaru
Pivní tanky v restauraci

V restauraci bylo plno. Číšník nás uvedl ke stolu a přinesl jídelní a nápojový lístek. I když nejsem velký pivař, musela jsem ochutnat místní pivo Purkmistr. Nabídka byla veliká. Vybrali jsme si polotmavý 12° ležák.

Nabídka piv Purkmistr

K večeři jsme si objednali „Ball tip steak s omáčkou ze zeleného pepře a americkými bramborami“ a vůbec jsme nelitovali. Steak byl růžovoučký a měkký.

Ball tip steak s omáčkou ze zeleného pepře a americkými bramborami

Jeden půllitr piva a byla jsem odrovnaná. Na pokoji už mi bylo jedno, že je televize malá. Neviděla jsem ani první večerní program. Spala jsem bez pár minut 10 hodin. Hodně pracuji, tohle jsem už opravdu potřebovala. Ráno jsem se vzbudila jako znovuzrozená. A k tomu by měly tyto relaxační pobyty sloužit.

Snídaně byla ve velké restauraci nad tou, kde jsme včera večeřeli. Byla bohatá, každý si tam mohl vybrat to své.

Po snídani jsme vyrazili do Plzně do ZOO. V poslední době jsme prošli ZOO v Curychu, v Ústí nad LabemZOO park v Chomutově, tak jsme byli zvědaví, jak se vylepšila tato. Naposledy jsem zde byla, když byly děti malé.

V ZOO jsme strávili asi 4 hodiny. Víc času už jsem neměli, spěchali jsme na hlavní program našeho pobytu, do pivní koupele a na masáž.

Káď na koupání pro dva

Koupel byla super. Popíjeli jsme pivo a relaxovali v kádi. Pak následoval odpočinek na lehátku s pivem a nebo minerálkou. Relaxační program zakončila masáž.

V neděli jsme po snídani vyrazili do centra Plzně. Do Plzně sice občas jezdíme na návštěvu k bratrovi, ale to se do města nedostaneme. Od dob našich studií se zde určitě mnohé změnilo. Krušnohorec byl hlavně zvědavý na kontroverzní kašny na náměstí a Pivovarské muzeum. Při odjezdu jsme ještě zakoupili tři lahve.

Byl to opravdu skvěle prožitý víkend. Domů jsem přijela jako znovuzrozená. Jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží. Při mé práci tomu dávám den, dva.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*