Těhotnej kuchař

Těhotný kuchař
Těhotný kuchař

První seznámení s Těhotným kuchařem se událo loni o Vánocích. Syn mi zakoupil pod stromeček kuchařku s názvem Cháluj líp, kterou vydal Těhotnej kuchař, jehož manažer je kamarád mého syna.

Přemýšlela jsem, proč těhotnej? Napadlo mě, že ta jeho chálka mu asi vymodelovala pěknou těhotenskou postavu. Zvědavost mě přivedla na sociální sítě, kde je velmi populární. Moc těhotnej mi ale nepřipadal. Jeho přítelkyně ho asi vidí jinak. Nakreslila ho při vaření z profilu a jak můžete vidět na titulní straně jeho kuchařky, bříško tam opravdu je.

Kuchařka Těhotnej kuchař

Z dárku jsem měla obrovskou radost. Kuchařek už mám pěknou sbírku. Ráda v nich listuji, prohlížím si obrázky a obdivuji aranžmá jídel profesionálních fotografů. No a tady jsem narazila. Ani jeden obrázek.

Kuchařka je interaktivní, plná QR kódů s odkazy na tři až 4 sociální sítě. Každý majitel chytrého telefonu si může vybrat, jestli bude sledovat vaření na facebooku, instagramu, tik toku či youtubu. Starší generace má smolíka. Jídlo si musí uvařit podle psaného návodu, aby zjistila, jak jídlo vypadá.

Návod na míchaná vajíčka

Návod na přípravu jídla zaujme každého. Slovník Těhotného kuchaře je opravdu osobitý. Ne vždy úplně slušný, ale pobaví. Těhotný kuchař přinesl do gastronomických knih něco nového. Zábavu a nové tipy. Teď už vím i já, že míchaná vajíčka bez panáku smetany nestojí za nic.

Dnes mě čekalo druhé a nečekané setkání s Těhotným kuchařem. Pracovala jsem z domu a v tom zazvonil mobil. Z druhé strany se ozvalo: „Tady DPD, jste doma? Vezu Vám balíček.“ Byla jsem překvapená. Nic jsem si neobjednala.

Už několik měsíců mi chodí podvodné maily o nedoručitelném balíčku. Tváří se jako od České pošty a pro doručení si mám kliknout na odkaz. Všechny maily jsem smazala a hle. Stačí si počkat. Když jsem doručení balíčku nedopřála České poště, přivezlo ho hravě DPD.

Vyzvedla jsem si balíček zaslaný Pivovarem Permon. Jak tam na mě přišli, napadlo mě. Balíček jsem odložila a pokračovala v práci. Je sice na mé jméno, ale počkám na Krušnohorce. Třeba je to jeho iniciativa. Pak mě napadl syn. Zavolala jsem mu a bylo po záhadě. Objednal nám od Těhotnýho kuchaře „Těhotnou třináctku“. Pivní edice, která měla být dokončena koncem května, byla už předposlední den v měsíci pryč.

Těhotná třináctka

Podle Těhotného kuchaře by měl mít každý plnou lednici Těhotných třináctek, ale doma by si asi žádný chlap těhotnou třináctku nepřál.

Tak jsme jednu plechovku vychladili a nalili do stoletých sklenic. Slečny, když byl Krušnohorec mladý, se při nalití studeného nápoje do sklenic, svlékaly. Slečny také zestárly a kouzlo pominulo, ale kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby tu byl nějaký mladík.

Těhotná třináctka

Pivo mi chutnalo, ale bohužel mu brzy spadla pěna. Velký pivař nejsem, ale vždy se najde někdo, kdo vás poučí. Prý za to může plechovka. Pivo v plechu prý pěnu nedrží. No tak co, je-li tomu tak, ať Těhotný kuchař udělá pivo na čep.

6 komentářů

  1. Dle mého velice pěkně napsané a čitelné. Závidím tu kuchařku ale už se na ni chystám když ještě někde bude k zakoupení.Neumim vůbec vařit ale podle těchto receptů a hlavně slovníku,to prostě musíš 🤣

  2. Pivo je výborné ta pěna mi opravdu chybí tu chviličku než domě zapluje a určitě bych se připojil osudovému pivu aspoň 30 sudů

  3. Kuchařku jsem dostal k Vánocům. Pivo minulý týden jen tak 😀. Kuchařka skvělá a pivo? Ta pěna, silná chuť… Paráda

    • Tak jsme na tom stejně. Já dostala kuchařku také k Vánocům a pivo jen tak včera. Při této příležitosti jsem dokonce vyndala i vánoční dárek a Krušnohorec, milovník vajec na jakýkoliv způsob, v kuchařce objevil míchaná vajíčka. Ráno je udělal ke snídani a bomba. Taková blbost, jako je smetana, je vynesla do úplně jiného levelu. Vřele doporučuji.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*