Míchana vajíčka

míchaný vajíčka
míchaný vajíčka

Čas od času dělávám částečnou debordelizaci na disku v kompu. A nacházím třeba fotky toho, co jsem ukuchtil a už k tomu nenapsal recepis na náš blog. No a dnes jeden z těch bychů, co mne stále honěj trochu napravím.

Michana vajíčka podle těhotnýho kuchaře

Danča dostala od syna k vánocům kuchařku „Cháluj líp“, kterou napsal člověk, kterej si říká Těhotnej kuchař. Jeho kuchařka obsahuje řadu zajímavejch receptů a k nim jsou QR-kódy na videa, který má na TikToku, YouTubu a Facebooku. Já jsem zkusil „Míchana vajíčka“ – ano v názvu receptu není „Míchaná“ ale skutečně „Míchana“ vajíčka. Jinak je postup celkem běžnej, jen je dělá na másle a netradičně doplňuje panáka smetany.

Postupoval jsem víceméně stejně, jen jsem nakonec míchaný vajíčka přizdobil špetkou něčeho zelenýho. Úvodní snímek ukazuje vajíčka s plechovkama piva „Těhotná třináctka“. To pivo je celkem dobrý a moc se mu vytknout nedá. Dvě jsme vypili my a další dvě odvezli do Švýcarska, kde si je Danči syn vystavil a možná je vypije nebo nechá zkazit, to je ale už jen na něm. Na balkóně má vystaveno v dřevěném stojanu několik desítek mexických piv Corona. Když jsem si chtěl jedno dát, zjistil jsem, že všechna byla dávno prošlá a zkažená…

No a zpátky k vajíčkům – pochutnal jsem si, vřele je doporučuju. A na to video mrkněte, mluva těhotnýho kuchaře je taky zajímavá. Poslední dvě fotky ukazujou přípravu a výsledek míchanejch vajíček od Krušnohorce.

Míchaný vajíčka na pánvičce
Míchaný vajíčka na talíři, posypaný sejrem a natí z jarní cibulky

Pokud si je uděláte ke snídani nebo večeři, přeju dobrou chuť!!!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*