Relax v Rajeckých Teplicích

Venkovní bazény

Většina lidí se jezdí na podzim a v zimě ohřát k moři, my v posledních letech do termálních lázní. Před několika lety jsme byli v Rajeckých Teplicích. Moc se nám tam líbilo, tak jsme využili říjnového svátku, přidali den dovolené a vyrazili na Slovensko.

Součástí luxusního hotelu Aphrodite je vodní a saunový svět. Nádherné termální lázně jsou vystaveny, jak už napovídá jejich název Aphrodite, ve starořeckém stylu.

Jedná se o komplex dvou budov, které jsou propojeny chodbou. Hoteloví hosté tedy nemusí do lázní chodit venkem, ale pohodlně v županu prosklenou chodbou. My jsme bydleli v penzionu, kousek od lázní, tak jsme museli župan vyměnit za bundu. Na druhou stranu to byla pěkná procházka.

Vchod do hotelu Aphrodite a současně do vodního a saunového světa

Tento hotel je propojen chodbou s dalším luxusním hotelem Aphrodite Palace.

Hotel Aphrodite Palace

Když jsem poprvé vstoupila do budovy hotelu, zůstala jsem ohromena hned jeho vstupní halou. Naleštěný mramor, kožené sedací soupravy, malby, sochy,…..to vše vypovídá o honosnosti hotelu.

Vestibul
Vestibul

Na recepci je nutno zaplatit vstupné. Místo lístku obdržíte čip, kterým si otevřete v šatně skříňku a zároveň je na něm zaznamenán čas vašeho příchodu. Od pátku do neděle stojí vstupné 25,- EUR na dvě hodiny.

V bazénech je napuštěna léčivá minerální voda, která by měla blahodárně působit na pohybové ústrojí, klouby a nervy. Tak tu asi dneska potřebuje každý. Ve vestibulu je i fontánka, kde si můžete tuto minerálku načepovat a každodenně popíjet. I její pití má prý stejné účinky.

V areálu je pět bazénů. Uvnitř budovy jsou dva bazény. První je relaxační a je v něm voda o teplotě 37 – 38°C. Příjemně se v něm prohřejete. Občas v něm i něco zabublá.

Relaxační bazén večer

Druhý bazén je chladnější. Voda v něm dosahuje teploty 30,5 – 31,5°C. Jedná se o rehabilitační bazén. Bublající voda příjemně masíruje různé části těla. Když se tedy k tryskám dostanete. Vzduch je do trysek hnán s přestávkami. Letos se mi zdálo, že se přestávky oproti minulé návštěvě lázní prodloužily. Lidí toužících po masáži je více než masážních míst. Zkrátka, šetří se všude.

Rehabilitační bazén večer

Další dva bazény jsou venku. Kruhový bazén s antickým altánkem dosahuje příjemné teploty 36 – 38°C. Zde jsou také masážní trysky, ale dostat se k nim je zázrak. Méně lidí bylo až tak po 20. hodině. To jsme si pak bublající vody užili.

Kruhový bazén večer

Plavecký bazén byl docela studený. Byla v něm teplota 26 – 28 °C. Když se do něho přešlo z kruhového bazénu, bylo to, jako když skočíte ze sauny do studeného bazénku. Taky tam v něm skoro nikdy nikdo nebyl.

Plavecký bazén večer

Poslední přístupný bazén byly turecké lázně. Tam byla teplota kolem 40°C. Bylo tam stále plno, ale hodně se tam lidé střídali. Nikdo tam dlouho nevydržel. No a pak se z něj mělo, stejně jako při saunování, skočit do studeného bazénu. V tureckých lázních jsem vydržela asi 5 minut.

Turecké lázně

Dříve tam byla ještě jeskyně, která byla prezentována jako rodinný bazén. Letos byla zavřená.

Přes den si tam můžete zajít do restaurace, případně na pití do malého baru.

V čele plaveckého bazénu restaurace APOLON

K lázním patří i pěkný upravený park s dominantní kašnou. V noci je vše také nasvíceno.

Nasvícený park
Noční fontána

I večerní venkovní prostory mění barvy.

K tomuto komplexu patří i odlehlejší rybářská bašta. Když jsme tam přišli na oběd, na všech stolech bylo RESERVÉ. Nevím, jestli jenom chtěli v návštěvnících vzbudit pocit, že je tam stále plno, ale každý, kdo přišel a neměl rezervaci, si stejně sedl.

Rybářská bašta

Venkovní cedule zvala návštěvníky na kachnu. My si řekli, že když bašta, tak ryba.

Pstruh plněný lososem

Jídlo bylo dobré, obsluha nestála za nic. Na polévku zapomněli, na druhé jídlo jsme čekali neskutečně dlouho. A ani kávu neumí udělat.

Španělská káva Barraquito

Myslím, že to, co mi přinesli, se obrázku vůbec nepodobalo.

Městečko je malé. Kromě lázní tam není nic pozoruhodného. Je tam spousta penziónů, restaurací, Coop, obchůdky, běžná občanská vybavenost, dva kostely,… ale kvůli nádherným lázním stojí za to ho navštívit.

Další fotografie:

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*