Svět medúz

Svět medúz
Svět medúz

Na sobotu si Krušnohorec objednal projížďku Trabantem. Na pouhou jízdu pryskyřičníkem by mě asi nenalákal, ale když přihodil oběd, výstavu Svět medúz a případnou večeři, hned výlet vypadal lépe.

Oběd Krušnohorec naplánoval v restauraci Železná panna. Prý nějaká z venku socialistická nevzhledná budova, ale recenze na kuchyni byla výborná. Navíc kousek za půjčovnou Trabantů. To se hodí.

Minuli jsme půjčovnu Trabantů a pokračovali po hrozné hrbolaté cestě kolem lesa do míst, kde bych už žádnou stavbu nečekala. Dorazili jsme ke stavbě s názvem Železná panna.

Restaurace Železná panna od příjezdové cesty
Restaurace Železná panna uvnitř

Venkovní posezení je bez obsluhy, tak jsme zašli dovnitř. Ještě, že u baru nikdo nebyl. Uvnitř jsme se dočetli, že v případě fronty u baru se ani uvnitř neobsluhuje.

Jídelní lístek

Přišel číšník a zeptal se nás na pití. Chtěla jsem nějaké nealko ovocné pivo. Něco zamrmlal, vůbec jsem mu nerozuměla. Zeptala jsem se tedy znovu. Neochotně zopakoval nabídku. No a jistě si umíte představit jeho reakci, když Krušnohorec, který měl na mysli nealko pivo bez příchutě, se zeptal také na nealko pivo.

Číšník se uvedl jako neochotný bručoun. Nechtěli jsme se tam tedy dlouho zdržovat. Tlačil nás i čas, a tak jsme si objednali hotovky. Já hermelín v bramboráku a Krušnohorec játra na cibulce s rýží. Kuchař nám vylepšil náladu. Jídlo bylo výborné a za dobrou cenu. Porce velká a tak mi to chutnalo, že jsem nemohla přestat jíst a přejedla jsem se. Po obědě to vypadalo, že Krušnohorec ušetří za večeři.

Hermelín v bramboráku
Játra na cibulce s rýží

Vyšli jsme ven a tam jsem zjistila, že číšník není bručoun, že chyba je v nás. Narodili jsme se ve špatném státě. Na Němce se smál.

Po jízdě v Trabantu jsme se přemístili na Pankrác do nákupního střediska Arkády do Světa medúz.

Vchod na výstavu Svět medúz

Zakoupili jsme vstupenky pro dospělého za 260,- Kč a vstoupili do tmy pod hladinu moře do světa medúz.

Ve stěnách je vsazeno 38 zaoblených akvárií, ve kterých se vznáší 30 druhů medúz. Tvar akvárií podle cedule není náhodný.

Popis akvárií

V prvních akváriích se vznášely malé medúzky. Mně se však víc líbily velké.

Talířovka ušatá

Voda proudí kolem stěn a medúzy se nechávají pomalu unášet proudem. Pohled do akvárií byl překrásný a uklidňující. Umím si představit odpočinek na pohovce s relaxační hudbou a akvárii s medúzami.

Jihoamerická mořská kopřiva

Některé medúzy neměly české názvy.

Mořský ježek a hvězdice
Kořenoústka hrbolatá

Je opravdu na co se dívat. Prohlídka končí místností s velkým akváriem a lasery.

Místnost s velkým akváriem a lasery

Před prohlídkou a nebo po prohlídce je možno se jít občerstvit do interaktivního bistra.

Interaktivní bistro

Po prohlídce medúz nám přece jenom trochu vyhládlo. V obchodním domě Arkády je mnoho příležitostí se najíst. My zvolili SALATERII a dali si salátek a trhaná líčka s rýží.

Výlet jsme zakončili v italské cukrárně ovocnou zmrzlinou. Kopeček tedy za 49,- Kč, ale stojí za to.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*