Jednohubky z tanečních

Jednohubky s mandarinkami
Jednohubky s mandarinkami

Před pár lety jme chodili s přítelkyní do tanečních pro dospělé. Zopakoval jsem si základní kroky z doby kdy jsem chodil do tanečních na střední škole. Přítelkyně za mlada to tanečních nechodila a tak se učila většinu věcí od začátku. Snažili se nás naučit různé tanečky, ale moc se jim to nepodařilo. Prostě starého psa nové kousky nenaučíš.

Na závěrečném večírku každý přinesl něco do tomboly a pak se losovaly výhry. My vyhráli krabici jednohubek. Nebyly to ale jen tak obyčejné jednohubky, nebyly sice ani pohádkové, ale kombinovaly dvě zajímavé chutě: česnekovou a sladkou mandarinkovou.

Prostě byly to česnekové jednohubky s mandarinkami. Od té doby si je občas připravuji. Kromě syna mé přítelkyně, který je má také rád, je někteří lidé moc nemusí, ale mě chutnají! A teď jak na ně:

Koupíte si rohlíky, česnekovou pomazánku a malé mandarinky, v nouzi lze použít i kompotované. Orientační spotřeba materiálu: na deset jednohubek jeden rohlík a jedna mandarinka, množství česnekové pomazánky závisí na tloušťce vrstvy, kterou na jednohubky namažete. Na namazané jednohubky položíte jednotlivé dílky oloupané mandarinky a zapíchnete párátko. Toť vše. Jednohubky jsou rychlé a velmi chutné.

A takhle vypadají na talíři:

Česnekové jednohubky s mandarinkami

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*