Párečky v zavinovačce

Párečky v zavinovačce
Párečky v zavinovačce

Ohlásila se návštěva. Většinou kromě obvyklého pohoštění peču i něco slaného. Začala jsem přemýšlet, s čím tentokrát překvapím. Napadlo mě zabalit párečky do těsta a zapéct. Ale jak je tam zabalit? Mohu je vložit do těsta a udělat obyčejné válečky. Tím asi moc neohromím. Chtělo by to něco ozdobného. Nejlépe, aby část párečku koukala a opékala se.

Tak jo. Vložím je jako do otevřené obálky. Páreček bude koukat a zároveň bude ležet na těstě. Začala jsem to zkoušet. Jak jsem je sázela na plech, v párečcích jsem uviděla miminka v zavinovačce. Připadala jsem si jako v porodnici a ne v kuchyni. Pod hlavičku jsem jim vložila polštářek v podobě plátku sýra. Kromě světlých párečků jsem měla i černé ďábelské cigáro. Na plechu ležela bílá mimča i černoušci. Zprvu jsem si myslela, že svůj nový recept nazvu „miminka“, ale pak jsem to zavrhla.

Jak jsem dávala plech do trouby, tak jsem si uvědomila, že se chystám péct miminka. Znělo to děsně. Musím svůj recept přejmenovat. Takovým párečkům v zavinovačce nic nebrání, abych je do té trouby šoupla. Budou to párečky v zavinovačce.

Tak teď jak na to?

Suroviny na těsto:

  • 500 g hladké mouky
  • 1 sáček sušeného droždí
  • 250 ml vlahého mléka
  • 150 ml oleje
  • lžička soli, lžička cukru
  • 2 lžíce tymiánu nebo drceného rozmarýnu
  • vajíčko na pomazání zavinovaček

Další suroviny:

  • 10 párků
  • 125 g sýra Gouda (1/2 baleného bločku)
  • pečící papír

Do mísy nasypeme mouku, droždí, sůl, cukr, koření a dobře promícháme. Pak nalijeme olej a za postupného přilévání mléka hněteme. Jakmile se všechny suroviny spojí, přemístíme těsto na vál a pokračujeme hranami dlaní ručně.

Vypracované těsto

Vypracované těsto přemístíme do mísy a necháme 3/4 hodiny kynout.

Těsta je hodně, tak ho rozdělíme na třetiny a vyválíme z nich tenké placky, ze kterých nožem krájíme čtverce o rozměrech 10 x 10 cm, do kterých balíme 1/2 párků. Pod konce párků vkládáme sýr. Z bločku jsem vždy odkrojila plátek, který jsem rozkrojila napůl.

Papírová šablona 10 x 10 cm se surovinami

Tentokrát jsem neponechala nic náhodě a udělala si šablonu, podle které jsem vyválené těsto vykrajovala. Zbytky těsta jsem přidala k další třetině, kterou jsem pak válela.

Balení párečků

Zabalené párečky vkládáme na pečícím papírem vyložený plech.

Párečky v zavinovačce

Černoušky jsem na konci zkusila nakrojit na čtvrtiny, jestli se lépe nepropečou. Je to k ničemu. Nerozkrájené vypadají lépe.

Před vkládáním do trouby potřeme zavinovačku rozkvedlaným vejcem. I cíp nad sýrem.

Vkládáme do trouby rozpálené na 190 °C a pečeme 15 – 20 minut. Těsto musí být růžové.

Upečené párečky

Sýr se roztaví a vypadá jako polštářek.

Tak s párečky v zavinovačce jsem měla úspěch. Chválili je a podle toho, jak mizely z mísy, tak asi nelhali.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*