Tuňáka si většinou kupuji v konzervě od Franze Josefa Kaisera. Maso z tuňáka je plné bílkovin. Kromě nich obsahuje vitamín A, vitamín D, vitamíny skupiny B, železo, vápník, draslík, selen, jód, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Kvalitě masa odpovídá i cena. Maso z tuňáka není tedy žádná levná záležitost, ale stojí za to.
Jedno léto jsem si koupila tuňákové steaky a dala je na gril. Trochu jsem to přehnala s dobou pečení a maso bylo suché. Na čas jsem na čerstvé tuňákové maso zanevřela a kupovala opět jenom konzervy. Pak jsem viděla v televizi připravovat steak z čerstvého tuňáka. Opékali ho 3 minuty po každé straně. Steak by měl být uvnitř růžový, nepropečený. Tak tady je tedy tajemství přípravy chutného steaku.
Zakoupila jsem 2 tuňákové steaky. Maso by mělo být nejméně 2 cm vysoké.
Marinádu je lepší si připravit dopředu, aby se bylinky v oleji pěkně rozležely. Je možno ji udělat z nejrůznějších bylin. Já jsem zvolila libeček, rozmarýn, pažitku, chilli papričku a sůl. Když je jenom osolíte, nic se nestane. Maso je samo o sobě chutné.
Na pánev jsem nalila trochu oleje, rozpálila ji a vložila na ni steak. Pekla jsem 3 minuty po každé straně. Příště uberu. Maso sice nebylo přepečené, ale také ne uvnitř tak růžové, jak jsem si představovala.
Ke steaku jsem si dala salátek. Takže super zdravá večeře.
Zrovna tak se ke steaku z tuňáka hodí zelenina vařená na páře.
Přidejte odpověď