Vánoční mísy s křepelčími vejci a kukuřičkami

Mísa s křepelčími vajíčky
Mísa s křepelčími vajíčky

Ke slavnostním příležitostem obvykle vytvářím různé obložené mísy, talíře a talířky. Na Vánoce v roce 2021 k nám dorazily postupně dvě návštěvy. První jsme absolvovali na chatě, kde se nás nakonec sešlo celkem 9 lidí, a tak jsem připravil dvě následující mísy:

Mísa s křepelčími vajíčky na uzeninách

Mísa s křepelčími vajíčky na uzeninách

Tyto mísy jsem vytvořil dvě. Podklad tvořily dvě šunky, vepřová a švarcvaldská. Dále nakrájená klobása, krájený lovecký salám, malé „kabanosy“, malé kyselé okurky, plátky tříbarevného sýru, feferonky z okurek a kyselé kukuřičky. Střed mísy jsem ozdobil natvrdo uvařenými křepelčími vajíčky.

Všechny suroviny jsem zakoupil v různých super a hypermarketech našeho okresního města. Šunky jsem napřed sroloval a poté nakrájel, většinu ostatních surovin pouze pokrájel. Křepelčí vejce jsem vařil asi pět minut, poté vrazil do ledové vody a po totálním vychladnutí oloupal. Jak už jsem uvedl, mísy jsem vytvořil dvě a jen se po nich zaprášilo.

Obě hotové mísy s křepelčími vajíčky

O pár dní později dorazila druhá návštěva. Protože se na chatě mezitím udělalo hnusné počasí jako mlha, inverze a déšť, tak jsme odcestovali domů a tam jsem druhou návštěvu uctil následující mísou:

Kukuřičky na salámovém loži

Kukuřičky na salámovém loži

Tato mísa byla pouze jedna, protože dorazili tři strávníci a jen na část odpoledne. Zde byl základ mísy tvořen různými nakrájenými klobásami a „kabanosy“, horní patro obsadily kukuřičky zavinuté do švarcvaldské šunky a obložené cherry rajčátky.

Kukuřičky na salámovém loži z druhé strany

Je třeba podotknout, že uvedené mísy nebyly jediným občerstvením nebo „obžerstvením“? Byly doplněny jednohubkami, chlebíčky, zeleninovými talíři, tyčinkami, oříšky a tak podobně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*