Tak jsem zase po delší době koupil kachní medailonky. Z regálu se na mne krásně usmívaly a já jsem neodolal. Vzpomněl jsem si, jak jsem je kuchtil naposledy (kachní medailonky na víně). I tentokrát jsem koupil chlazené a nakrájené, jen v jiném obchodním řetězci. Aby byla změna, zvolil jsem jiný postup, tentokrát jsem se rozhodl pro medailonky na houbách a zakoupil jsem také čerstvé žampióny.
Medailonky jsem jen mírně naklepal, osolil a opepřil a zprudka osmažil na pánvi na oleji z obou stran, aby se maso krásně zatáhlo. Toho masa bylo podle nápisu na obale 400 gramů, tedy postaru 40 deka.
Po opečení masa jsem jej z pánve vyjmul a odložil vedle. Na olej jsem přesunul najemno nakrájenou cibuli. Jedna střední cibule byla tak akorát.
Cibulka by měla zesklovatět. Mezitím jsem si nakrájel asi polovinu balení bílých čerstvých žampiónů střední velikosti. Jejich balení mělo také 400 gramů, takže jsem jich spotřeboval přibližně 200 gramů. No a žampióny jsem přihodil na cibulku a pak je dusil a dusil a dusil…
Žampióny se nedusí tím, že bychom je škrtili, ale sáláním tepla na pánvi. Pustí přitom vodu a zmenší svůj objem. Během dušení jsem si připravil houbový vývar. Použil jsem kostku „Houbový vývar“ a půl litru vařící vody, ve které jsem kostku rozmíchal. Vývar jsem nalil do pánve a přidal předsmažené kachní medailonky.
Přisypal jsem ještě trochu orientálního koření a vše se postupně opět dusilo. Kromě toho nastal také vhodný čas na přípravu přílohy. Zde jsem zvolil rýži a opět orientální. Uvařil jsem klasickou pytlíkovou, ale do vody jsem kromě soli přidal také kari, aby se rýže trochu obarvila. Rýže se vařila asi dvacet minut, stejnou dobu se dusilo vše na pánvi, množství omáčky se dá regulovat teplotou dušení. Před koncem přípravy jsem vše z pánve opět vyndal, omáčku zahustil jíškou a vše vrátil do omáčky ještě trochu prohřát.
Servíroval jsem dva kopečky rýže, tři medailonky, pár žampiónů a omáčku. Oba jsme si móóóóc pochutnali 🙂
Pokud se Vám vše povede jako mě, můžete si na nich pochutnat i Vy!
Přidejte odpověď