Budík (próza)
Je jedno, jestli vstáváme brzo ráno nebo až pozdě odpoledne. Kdykoli nás někdo nebo něco vyruší z našeho libého spánku, je zle. „Mám s tím budíkem švihnout … [celý příspěvek]
Je jedno, jestli vstáváme brzo ráno nebo až pozdě odpoledne. Kdykoli nás někdo nebo něco vyruší z našeho libého spánku, je zle. „Mám s tím budíkem švihnout … [celý příspěvek]
Ještě se mi nestalo, že by se mi tato bábovka nepovedla. Recept mám od maminky, jenom jsem si musela upravit váhy. Mám menší formu o průměru … [celý příspěvek]
Rodný dům jsme opustili, na výlet se vypravili. Trochu zima, větrno je, podzim odkryl barvy svoje. Sluníčko se za mrak skrylo, mírně se nám ochladilo. … [celý příspěvek]
Uzené maso se dá připravit s bramborovou kaší, bramborovým knedlíkem, vařenými brambory, ale mě asi nejvíce chutná s bramboráčky. Nevím, jestli to není tím, že je to … [celý příspěvek]
Tento salát většinou připravuji, když mi zbydou od oběda buď těstoviny a nebo kuřecí maso. Znáte to, někdy neodhadnete množství masa a nebo přílohy. Další plnohodnotnou porci … [celý příspěvek]
Tato pomazánka je vynikající, ale jak už to bývá, co je dobré, není zrovna dietní. Dieta nedieta, jak ji udělám, je za chvíli pryč. V duchu … [celý příspěvek]
Do brambor a baleného masa nikdo nevidí. V obchodě probírám balíčky s brambory ze všech stran a stejně mnohdy přinesu domů zkázu. Ani volně vážené brambory nemusí být výhra. … [celý příspěvek]
Nevím, jak to dělám, ale když vařím čočku jako přílohu, tak nikdy neumím odhadnout množství. Většinou mi jí dost zbyde a už o ni nikdo nestojí. Tak … [celý příspěvek]
Veselé chleby. Toto je jedna z nejoblíbenějších snídaní v naší rodině. Běžně se jim říká „chleby obalované ve vajíčku“. Když byly děti malé, začala jsem jim pro … [celý příspěvek]
Svíčková na smetaně je omáčka, kterou miluje skoro každý. Najdou se ale i výjimky. Třeba moje sestra. Té když se řekne svíčková, tak odpoví: „Brrr.“ Je … [celý příspěvek]
Tyto vynikající koláčky už dělám spoustu let. Kdysi jsem byla na oslavě u své kamarádky a měla je tam na stole. Já sladké nejím, ale peču ho … [celý příspěvek]
Dne 6. ledna tomu byl rok, co zemřela moje dcera Pája. Tehdy jsem si říkala, jaké to bude za rok, dva, tři, vlastně po celý zbytek … [celý příspěvek]
Už je to poměrně dlouhá doba, co jsem opustil lavice naší třídy na gymnáziu, ale do dneška na ty roky rád vzpomínám. V prvním ročníku … [celý příspěvek]
Několik vesnických a jedna pražská domácí kočka.
Sice jsem původně nechtěl prznit brokolicovou polévku masem, ale jednou mi to nedalo a učinil jsem tak. Na tento recept potřebujete dvě hlavní suroviny. Tou první … [celý příspěvek]
Jak už jsem zde uvedl v řadě jiných receptů, mám vajíčka rád téměř v jakékoli úpravě. Kupodivu se to zatím údajně neprojevilo na mém špatném ani dobrém … [celý příspěvek]
Brokolicová polévka se dá vařit na nejrůznější způsoby. Se smetanou i bez smetany s rozmíchaným vajíčkem. Obě verze bez použití masového vývaru jsou vhodné i pro vegetariány. Moje … [celý příspěvek]
Moje milovaná Pájo, dneska je tomu rok, co jsi s náma už jen ve vzpomínkách a přitom to bolí stejně jako ten den, kdy jsem se dozvěděla, … [celý příspěvek]
Opravdu dlouho jsem uvažoval nad tím, o jakou vzpomínku bych se s vámi podělil. Ono totiž máte řadu osobních vzpomínek, které si chcete uchovat jen pro sebe, … [celý příspěvek]
Zelňačku miluji. Mohu ji jíst k obědu, svačině i večeři. Vařím ji hutnou, takovou, která opravdu zasytí. Když ji dělám, tak netroškařím. Udělám ji kotel a pak ji … [celý příspěvek]
Fotogalerie z roku 2012 – kočka Zrzka V roce 2012 k nám začala chodit krásná zrzavá kočka. Hned jsme ji začali říkat Zrzka. Zkraje nosila obojek, na první … [celý příspěvek]
Fotogalerie koček z let 2010 a 2011
Tento salát mám velice ráda, a to nejen pro jeho chuť, ale i pro jeho jednoduchost. Zvládne ho hravě každý. Můžete si ho dát ke svačině jenom … [celý příspěvek]
Tyto chlebíčky se v naší rodině těší velké oblibě. Jsou rychlé, chutné a hlavně nevyžadují žádnou zručnost. Moje sestra na rozdíl ode mě umí chlebíčky krásně nazdobit. … [celý příspěvek]
Moje trapná spolubydlanosí brýle jako Špidla.Když prvně jsem ji spatřila,málem jsem se poblila.Měla opar přes celou hubu,bylo to na masti tubu.Pořád jenom žvanilaa blbiny řešila.Pořád … [celý příspěvek]
Jako dítěti mi babička dělávala různá sladká jídla, některá byla s mákem. Kromě škubánků a nudlí s mákem dělávala také bramborové šišky, kterým říkala šůlanky. Podle mých posledních … [celý příspěvek]
Tak konečně je tady i zdravý recept. Tento salát si připravuji, když se rozhodnu žít zdravě nebo si procházím obdobím diet a nebo jenom tak, když se … [celý příspěvek]
Bramborový salát je jídlo, které má stejný základ, ale když ho uvaří deset hospodyněk, tak bude vždycky chutnat jinak. Moje mamka dělala skvělý. Alespoň tak … [celý příspěvek]
K Vánocům kromě bramborového salátu patří neodmyslitelně i rybí polévka. Kapra si nechám zabít, ale sama si ho stahuji a snažím se i o jeho filetování. Díky tomu mám … [celý příspěvek]
Řízky u nás frčí na všechny způsoby. A to ať už vepřové, kuřecí nebo telecí. Většinou je dělám v trojobalu, někdy v těstíčku nebo přírodně bez obalu. Trojobal je … [celý příspěvek]
Copyright © 2026 | WordPress šablona od MH Themes