Kachní medailonky s houbami na orientální způsob
Tak jsem zase po delší době koupil kachní medailonky. Z regálu se na mne krásně usmívaly a já jsem neodolal. Vzpomněl jsem si, jak jsem je kuchtil … [celý příspěvek]
Tak jsem zase po delší době koupil kachní medailonky. Z regálu se na mne krásně usmívaly a já jsem neodolal. Vzpomněl jsem si, jak jsem je kuchtil … [celý příspěvek]
Rybí salát, a to ať už v majonéze a nebo jogurtu mám velmi ráda. Občas si ho koupím a pak vždycky nadávám, protože ten z obchodu nemá nic moc společného … [celý příspěvek]
Vždycky se říkalo, že řemeslo má zlaté dno. V současné době to platí dvojnásob. Klidně bych řekla, že dnes má řemeslo platinové dno. Každým rokem se … [celý příspěvek]
Jako obvykle. Šla jsem si do obchodu koupit ovoce a zeleninu a místo toho jsem domů dodřela 1 kg vepřové pečeně. Většinou, když je někde fronta, tak tam … [celý příspěvek]
Jestli jste jako já a neradi plýtváte jídlem, tak se Vám může tento recept hodit. Někdy zbydou od oběda brambory a nevíte, co s nimi. Lze z nich upéci … [celý příspěvek]
V lednici jsem objevila malou cuketu. Zbyla mi tam ještě z letošní úrody a ani po tak dlouhé době nebyla kupodivu nahnilá. Na hlavní chod by to … [celý příspěvek]
Můj bratr je rybář a občas mi přinese nějakou rybu. A protože bydlí docela daleko, ryby bývají zmražené. Vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce a o nich preferuji čerstvého … [celý příspěvek]
Koncem srpna jsem se vracela domů a ve schránce jsem našla dopis z IKEMU. Krve by se ve mně nedořezal. Co mi mohou chtít? Hned se mi … [celý příspěvek]
Myslím, že není marné si umět udělat vlastní běžné pečivo. Člověk neví, kdy se mu to bude hodit. Když jsem onemocněla COVIDEM 19 a nemohla si … [celý příspěvek]
Tak na nákup surovin na tuto bábovku asi nezapomenu. Málem se stala nejdražší bábovkou, kterou jsem kdy pekla. V obchodě se mě Krušnohorec zeptal, jestli … [celý příspěvek]
Je to další varianta salátů z nejrůznějších ingrediencí propojených majonézou. Hodí se například s řízkem k obědu, ale stejně dobře s pečivem ke svačině nebo k večeři. Je možno ho … [celý příspěvek]
Tento koláč díky smetaně, tvarohu a máslu není zrovna levný, ale chutná výborně. Zároveň je pracnější než litý koláč na plech, ale stojí za to. Jeho … [celý příspěvek]
Tato příloha se hodí například k pečenému masu a nebo přírodnímu řízku. Já ji tedy může jíst i bez masa. Když mi zbyde od oběda na kamnech, tak … [celý příspěvek]
Tak již druhým rokem zdobím na Dušičky Páji hrob. Již v minulém týdnu proudily davy lidí na hřbitov, aby svátečně upravily hroby svých nejbližších. Většina lidí … [celý příspěvek]
Krušnohorec jel do Prahy do Letňan na PRAGUE CAR FESTIVAL, a tak jsem toho využila a jela s ním. Vysadil mě u sestry. Dlouho jsme se neviděly, tak se … [celý příspěvek]
Tak ty už jsem nedělala opravdu dlouho. Někdo je dělá stejně jako plněné papriky v rajské omáčce, u nás doma se vždy dělávaly jenom se sósem. … [celý příspěvek]
Jednoho podzimního dne jsem dostal chuť na dršťkovou polévku s hlívou ústřičnou. Dršťky jako takové mi nechutnají a vyhýbán se jim jako čert kříži, naopak houby já … [celý příspěvek]
V neděli se vylepšilo počasí, na balkóně na sluníčku teploměr ukazoval 30 °C. Věděla jsem, že bych měla jít zazimovávat zahradu, ale na druhou stranu, kolik … [celý příspěvek]
Tato polévka je jednoduchá a rychlá. Pokud tedy nejdete do lesa na houby a nečistíte je. Já měla mražené, již částečně podušené. Suroviny: 300 g rozmražených hub … [celý příspěvek]
Tento dort je určitě lepší z čerstvého rybízu, ale letos už je po sezóně a já si hlavně potřebuji udělat místo v mrazáku. Zvolila jsem tedy mražený rybíz. … [celý příspěvek]
Zakoupila jsem 600 g kuřecích prsních řízků a přemýšlela, co s nimi. Původně jsem z nich chtěla udělat klasické řízky, ale pak mě napadlo, že mám v lednici Nivu, … [celý příspěvek]
Tak po delší době zase něco zdravějšího. Je to bezmasé jídlo, tak nevím, jestli je to to pravé pro chlapy. Ti by určitě raději na … [celý příspěvek]
Nedávno jsem dostala chuť na kapustové karbanátky. Zakoupila jsem sice nejmenší hlávku kapusty, ale přesto vážila skoro 1,5 kg. Na karbanátky jsem spotřebovala 250 g, tak … [celý příspěvek]
Výhradním výrobcem vaječné tlačenky je u nás v rodině moje sestra. Vozí ji na rodinná setkání. Dlouho jsme se neviděli, takže tlačenka dlouho nebyla a v dohledné době ani … [celý příspěvek]
COVID 19 neustupuje a já jsem už snad rok na home office. Na jednu stranu to není tak špatné. Teď na podzim nemusím ráno vybíhat do … [celý příspěvek]
Letos jsem měla na své poměry velkou úrodu švestek. Hlavně mě překvapila jejich velikost. Některé dosahovaly délky 5-6 cm. Švestky mimo lednici moc nevydrží. Nejvíce … [celý příspěvek]
Většinou, když si koupím celer, nespotřebuji ho celý. Tak tomu bylo i nyní. V lednici sice vydrží dost dlouho, ale ne věčně. Můžeme z něj udělat třeba celerový … [celý příspěvek]
Je říjen, venku v noci mrzne, tak jsem si myslela, že je po ostružinách. Chystala jsem se vystříhat loňské šlahouny a nové, které budou příští rok rodit, … [celý příspěvek]
Asi si řeknete, že steaky patří na gril a ne na pánev. S tím souhlasím. Zábava a grilování na zahradní párty zkrátka patří k létu. Jenže, co když se … [celý příspěvek]
Švestky jsme očesali, většinu jsem zavařila, ale nějaké jsem si schovala na koláč a ovocné knedlíky. Většinou dělávám ovocné koláče z kynutého těsta. Tentokrát jsem zkusila lité … [celý příspěvek]
Copyright © 2026 | WordPress šablona od MH Themes