Brokolice v hrašce
Syn byl na konci roku na dovolené a z člověka, který si život bez masa neuměl představit, se stal vegan. Ani ne vegetarián, ale rovnou vegan. Říkal … [celý příspěvek]
Syn byl na konci roku na dovolené a z člověka, který si život bez masa neuměl představit, se stal vegan. Ani ne vegetarián, ale rovnou vegan. Říkal … [celý příspěvek]
Koupila jsem 1 kg krásné kližky. Je to velmi chutné a šťavnaté hovězí maso. Většinou má kližka hodně blan a odblanění je dost pracné. Ale stojí to za … [celý příspěvek]
Někdy si dávám k večeři cibulovej chleba. Příprava je nenáročná, jen si u ní pobrečíte. Návod na přípravu je poměrně jednoduchej: ukrojte vhodnej počet krajíců chleba a namažte … [celý příspěvek]
Tento salát mám velmi ráda. Příprava je jednoduchá a chuť ohromná. Alespoň pro ty, kteří mají rádi ryby. Suroviny: 200 g těstovin 200 g filetu z pstruha … [celý příspěvek]
Minulý víkend jsme si obešli Kamencové jezero a při té příležitosti šli i kolem Zooparku Chomutov. Uvědomili jsem si, že už jsme v něm snad několik let nebyli. … [celý příspěvek]
Tato omáčka je rychlá, jednoduchá a chutná skvěle. Hodí se například ke steakům, pečeným masům, ale já ji mám ráda i jen tak s bramborem. Nejlepší je z čerstvých … [celý příspěvek]
Králík je maso, které mám sice ráda, ale vzpomenu si na něj jenom párkrát do roka. Tentokrát se mi to podařilo hned na začátku roku. … [celý příspěvek]
Kdysi jsem si vystřihovala z nejrůznějších časopisů recepty. Mám jich tak nasbíraný celý šuplík. O víkendu jsem si vzpomněla na jeden téměř zapomenutý recept, a tak jsem se … [celý příspěvek]
Je víkend, tak by se slušelo upéci něco sladkého. Chtěla jsem něco nenáročného a samozřejmě dobrého. Vzpomněla jsem si na koláčky z listového těsta. Listové těsto si … [celý příspěvek]
Web Chrpa-Pa vznikl hlavně jako vzpomínkový. Uchovávám na něm vzpomínky na moji zesnulou dceru. Tak tedy i dnes musím zavzpomínat, neboť je to právě dva roky, … [celý příspěvek]
Tento salát je velká ňamka. Je jednoduchý, zdravý a ještě k tomu si na něm pochutnáte. Suroviny na 2 porce: 150 g těstovin 100 g uzeného lososa … [celý příspěvek]
Jedná se o jednoduché a zdravé jídlo. Po vánočním přejídání přijde toto lehké jídlo určitě vhod. Hlavní suroviny pocházejí ze dvou světadílů. Kuskus pochází ze severní Afriky … [celý příspěvek]
Páji přítelkyně z Německa, Lisa, dnes poslala na Páji Facebook vzpomínku. Tady je: Yor´re up there, always with me, smiling down on me. No year will … [celý příspěvek]
Vánoce jsou považovány za svátky plné hojnosti. A je to pravda. Tradičně se v tomto období schází celé rodiny, přátelé a stoly se pod pohoštěním prohýbají. Každý chce … [celý příspěvek]
Silvestr je takový zvláštní den. Ani to není svátek, přesto je všemi oslavován. Po půlnoci přichází Nový rok, plný očekávání a u mnohých i plný předsevzetí. Nevím, jestli … [celý příspěvek]
Ke slavnostním příležitostem obvykle vytvářím různé obložené mísy, talíře a talířky. Na Vánoce v roce 2021 k nám dorazily postupně dvě návštěvy. První jsme absolvovali na chatě, kde … [celý příspěvek]
Vinná klobása je tradiční české jídlo, které mám spojené s Vánocemi. Mám ji ráda, ale přes rok si na ni málokdy vzpomenu. Je to možná dáno … [celý příspěvek]
Asi 8 kilometrů od Chomutova se v Bezručově údolí nachází jedna stará přehradní nádrž. Vybudovali ji v letech 1899 až 1904, tedy ještě za Rakousko-Uherska a původně se … [celý příspěvek]
Sešel se rok s rokem a jsou tu zase Vánoce. Svátky dříve veselé a pohodové, nyní tak smutné. Ta, která u nás dělala Vánoce Vánocemi už tu není. Období, … [celý příspěvek]
Bramboráky miluji. Když se dobře okoření a dozlatova osmaží, je to velká dobrota. Jenže moc dietní jídlo to není. Člověk je od nich díky nasáknutému oleji … [celý příspěvek]
Vánočku nejím a ani jsem ji nikdy nepekla. Když byly děti ještě malé, dostávali jsme ji od babičky. Nebyl ale o ni velký zájem. Děti měly radši … [celý příspěvek]
Uvařit poctivou slepičí polévku je proces. Slepice jsou tuhé, tak když nepoužijete tlakový hrnec, tak je můžete vařit celé hodiny. Ale mezi námi, vývar z pomalu … [celý příspěvek]
Nádivky mám opravdu ráda. Dělám nejrůznější. Některé peču v drůbeži, ale nepohrdnu ani nádivkou pečenou v pekáči. I suroviny používám nejrůznější. Na Velikonoce peču velikonoční s kopřivami nebo s natí … [celý příspěvek]
O víkendu mě čeká malá oslava. Asi by se hodilo upéci nějaký dezert. Do dortu se mi úplně nechtělo, ale obyčejnou buchtu nebo koláč jsem … [celý příspěvek]
Tento salát je jednoduchý a velmi rychlý. Tedy v případě, že použijeme sterilovanou vařenou cizrnu a nepouštíme se do vaření sušené. Tu musíme namáčet přes noc a po té … [celý příspěvek]
Delší dobu se potýkám se zdravotními problémy. Lítám bezvýsledně od čerta k ďáblu. Nikdo si neví rady. Všechna lékařská vyšetření ukazují na to, že jsem naprosto … [celý příspěvek]
Přemýšlela jsem, co si uvařím k obědu. Uvědomila jsem si, že každý den obědvám maso. Možná by nebylo marné zařadit do jídelníčku nějaký bezmasý pokrm. Že … [celý příspěvek]
Moc mi chutná uzený losos. Mám ho nejraději na vece namazané máslem. Jenže veku neměli. Tak co teď? Losos byl zakoupený a obíhat další obchody a shánět … [celý příspěvek]
Krušnohorec uvařil o víkendu výborné kachní medailonky s houbami, tak jsem se rozhodla, že mu za odměnu upeču závin s jeho oblíbenou makovou náplní. Základní suroviny na těsto: … [celý příspěvek]
Napadlo mě, že už jsem dlouho nepekla kváskový chleba. No jo, ale kde vzít kvásek? Ten poslední jsem přestala udržovat a zkazil se mi. Výroba kvásku … [celý příspěvek]
Copyright © 2026 | WordPress šablona od MH Themes